„Piątka” i Orszak Trzech Króli


„Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał,
aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. (J 3, 16)

Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Pionek przeszedł Orszak Trzech Króli. To była już piąta edycja wydarzenia, którego organizatorem w naszym mieście jest Rada Rycerzy Kolumba im. Świętego Michała Archanioła w Pionkach. Hasło tegorocznego Orszaku brzmiało:

„Bóg jest dla wszystkich”.

Motywem przewodnim tegorocznego Orszaku było przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. W scenariuszu uroczystości są wszyscy: ludzie na najróżniejszym poziomie życia, bogaci i biedni, ludzie o różnych zawodach, władcy i poddani, wykształceni i prości, ludzie o różnych charakterach, na różnym etapie drogi do Boga, młodzi, osoby w sile wieku i starsi. Pokłon Nowo Narodzonemu Dzieciątku, który był zwieńczeniem Orszaku, ukazał różnorodność ludzi wędrujących do Boga.

W tym wyjątkowym wydarzeniu nie mogło zbraknąć, tradycyjnie już, uczniów naszej szkoły.

Przygotowane przez panią Marię Pęczek, uczennice PSP nr 5 w Pionkach zaprezentowały się w scence, która opowiadała o radości z narodzenia Zbawiciela na wszystkich kontynentach naszej planety. Piękna recytacja tekstów poetyckich autorstwa pani Izabeli Warchoł, radosny śpiew i życzenia wzbogaciły Orszak o kolejne przeżycia duchowe i religijne. W postacie kontynentów wcieliły się uczennice: Europa – Katarzyna Machniak z klasy VIIa, Afryka – Julia Michalak z klasy VIIa, Azja – Wiktoria Wojtulewicz z klasy VIIa, Ameryka – Eliza Wosztyl z klasy VIIa, Australia – Amelia Szwankowska z klasy VIIa, Antarktyda – Natalia Tokarska z klasy VIIc. Rola narratora przypadła Emilii Koziej z klasy IVa.

Na wszystkich kontynentach jest dziś czas radowania,
choć poprzedzony długim okresem oczekiwania.
Niech te radosne chwile wspólnego przebywania
i radosnej nowiny rozpowiadania
pozostaną na długo w naszych sercach.
Niech dodają siły w podejmowaniu tego co trudne
i napełniają mocą do czynienia tego, co dobre i błogosławione.
A uśmiech Bożego Dzieciątka niech głosi wszystkim miłość i pokój
na każdy dzień Nowego 2018 Roku,
dla dalekich i bliskich,

bo...

BÓG JEST DLA WSZYSTKICH!!!

Maria Pęczek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"