Zajęcia otwarte 4.12.2019r. – Wydział Filologiczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

W dniu 4 grudnia 2019 r. na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym UTH w Radomiu odbyły się zajęcia otwarte z Dydaktyki języka angielskiego dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach. Spotkanie zorganizowane zostało przez Panią dr Karolinę Ditrych i studentów 2 roku FA, studia pierwszego stopnia (Katedra Neofilologii, UTH Radom).

W zajęciach otwartych uczestniczyło 29 uczniów z klas piątych i szóstych z PSP nr 5 w Pionkach. Tematyka zajęć otwartych poświęcona była tradycjom  Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i Wielkiej Brytanii. Uczniowie rozwijali swoja wiedzę na temat kultury i tradycji panujących w  krajach anglojęzycznych, mieli również okazję do przypomnienia sobie własnych – narodowych tradycji świątecznych. Ponadto zgłębiali znajomość słownictwa poprzez rozwiązywanie krzyżówek i rebusów językowych, a także rozwijali umiejętność czytania ze zrozumieniem, pisania i słuchania. Na zajęciach panowała bardzo przyjazna atmosfera, a uczniowie chętnie wykonywali polecenia studentów. Wirtualne ćwiczenia zaprojektowane na platformie edukacyjnej Kahoot specjalnie dla naszych gości dostarczyły mnóstwa radości i zabawy. Wspólna nauka śpiewania piosenki świątecznej wprowadziła uczniów w dobry nastrój. Podczas projektowania kartki świątecznej uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami artystycznymi. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.