Z PODWÓRKA NA STADION ?

W dniach 25-26.01.2022r. w Pionkach rozegrane zostały eliminacje powiatowe XXII Edycji Turnieju „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej jest największym w Europie turniejem piłkarskim dla dzieci. Główny cel turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
W zmaganiach turniejowych jako jedyna z naszego miasta wzięła udział Publiczna Szkoła Podstawowa NR 5 w Pionkach. W kategorii U-10 /roczniki 2012-13/ na sześć zespołów szkoła zajęła II miejsce. Zaznaczyć należy, że chłopcy w większości to rocznik 2013, a mimo to nie przegrali żadnego meczu.
W kategorii U-12 /roczniki 2010-2011/ Publiczna Szkoła Podstawowa NR 5 w Pionkach wygrała wszystkie spotkania zajmując I miejsce i awansując tym samym do finału wojewódzkiego.

Skład zespołu:
Cybulski Wiktor, Gnojewski Jakub, Gregorczyk Piotr, Kwiatkowski Kacper, Pastuszka Bartosz, Sałek Kacper, Skóra Ethan, Sułek Igor, Warzecha Grzegorz.
Opiekunem drużyn jest L. Sekuła.

Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji i dziękujemy za pomoc przy organizacji zawodów Władzom miasta, Dyrektorowi A. Iwanowskiemu oraz pracownikom POSIR Pionki.