XXVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy PSP nr 5 w Pionkach
1 czerwca 2022 r. wzięłyśmy udział w XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tego dnia reprezentowałyśmy naszą szkołę, pełniąc zaszczytną funkcję poselską. Przyjęliśmy uchwałę w sprawie spopularyzowania wartości i dziedzictwa żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych.
SDIM to przedsięwzięcie edukacyjne, które kształtuje postawy obywatelskie, szerzy wśród młodzieży wiedzę o zasadach funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej.
To był wyjątkowy dzień. Z dumą poruszałyśmy się po gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, by ostatecznie zasiąść w ławach Sali Posiedzeń Sejmu.
Osób, które przyczyniły się do tego sukcesu jest wiele, wszystkim wam dziękujemy, bo wasza życzliwość pozwoliła nam dumnie reprezentować naszą szkołę.

Kornelia Piwońska i Amelia Bąk