XXI Dzień Papieski

10 października 2021 r. świętowaliśmy XXI Dzień Papieski. To szczególne wydarzenie dla społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach, gdyż związane jest z postacią Patrona Szkoły – Świętego Jana Pawła II. Jak co roku z tej okazji celebrowana była uroczysta msza święta w kościele pw. NMP Królowej Polski w Pionkach. Uczestniczyli w niej uczniowie, ich rodzice, przedstawiciele władz miasta, zaproszeni goście, grono pedagogiczne.
Do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego: Nie lękajcie się nawiązał w homilii ksiądz doktor Mariusz Wilk, Dyrektor Krajowego Biura Organizacji Światowych Dni Młodzieży. Ksiądz Mariusz Wilk mówił między innymi na temat autorytetów i ich roli w życiu młodzieży i dorosłych. Podkreślił, że autorytety są potrzebne nie dla doktryny, ale dla ochrony naszej wolności. Dzięki nim wzrastamy i możemy stawać się prawdziwie wolnymi ludźmi.

Muzycznym zwieńczeniem uroczystej mszy świętej był koncert w wykonaniu Marcina Stycznia. Wokalista zaprezentował kilkanaście autorskich pieśni. Utwory tematycznie nawiązywały do hasła Dnia Papieskiego i były liryczno-poetycką ilustracją życia Świętych, tych znanych, popularnych i mniej znanych.

Anna Rudnikowska, Lidia Czyżewska