WYCIECZKA Z OKAZJI DNIA KOBIET

2 marca uczniowie klasy 5a, 8a i dwie dziewczynki z kl. 6a wybrali się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym celem był Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego. Obejrzeliśmy sztukę pt. „Chłopcy z Placu Broni”, opartą o szkolną lekturę pod tym samym tytułem, której autorem jest węgierski pisarz – Ferenc Molnar. Po długo oklaskiwanym przestawieniu wręczyliśmy aktorom róże z dedykacją jako podziękowanie za wspaniałą adaptację i profesjonalną grę aktorską. Chwilę porozmawialiśmy i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Manufakturze Słodyczy „Sama Słodycz” – tu odbył się dla nas pokaz składania masy karmelowej, poczęstunek ciepłymi cukierkami i samodzielne kręcenie i pakowanie lizaków przez uczestników. Odbył się także konkurs ze słodkimi nagrodami. Słodkości w manufakturze okazały się naprawdę zdrowe: są wykonywane tradycyjną recepturą, zawierają naturalne barwniki (nawet różne powąchaliśmy, odgadując, z czego zostały zrobione), nie mają konserwantów i są bezglutenowe.
Wycieczka się udała, zapraszamy do galerii zdjęć.

Izabela Warchoł, Beata Jaśkiewicz, Elżbieta Bociarska