Wielkanoc tuż tuż!

Witajcie drogie dzieci! 🙂

Mamy nadzieję, że jesteście z nami. Jak wiecie, zbliżają się święta Wielkiej Nocy. W tym tygodniu tematy, które będziemy dla Was przygotowywać, będą z nimi związane. Dzisiaj znajdziecie u nas trochę ciekawostek na ich temat. 🙂

Wielkanoc jest nie tylko najważniejszym i najstarszym świętem, ale i niezwykle ciekawym. W święta najważniejszy jest czas spędzany z rodziną, ale także zabawy, które uwielbiacie. 🙂

Od czego zależy data Wielkanocy?

Data Wielkanocy wypada w pierwszą niedzielę, która następuje po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Można ją tez zaobserwować samemu, ponieważ pełnia to noc, gdy księżyc jest okrągły i świeci jasno.

Na pewno większość z Was lubi malować pisanki. Jajka gotujemy na twardo, a następnie malujemy lub oklejamy naklejkami. Tak ozdobione jajka możecie włożyć do koszyczka wielkanocnego i poświęcić w kościele. Czy wiecie, że oznaczają one nowe życie? Dlatego też, jemy je podczas śniadania wielkanocnego. Zbieramy się przy stole, dzielimy się jajkiem i składamy sobie życzenia. Z tej okazji zachęcamy Was do wykonania pisanek według własnego pomysłu. Możecie użyć farb, flamastrów, naklejek, wstążek itp.

Gdy Wasze pisanki będą gotowe, pochwalcie się nimi robiąc zdjęcie i wysyłając do nas na adres mailowy świetlicy szkolnej: swietlicapspnr5@gmail.com

Z chęcią obejrzymy Wasze kolorowe pisanki. 🙂

Zajrzyjcie do nas również jutro, a dowiecie się jakie mamy tradycje wielkanocne.

Na zakończenie naszego dzisiejszego spotkania coś wesołego i kolorowego. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba. Zapraszamy do oglądania, śpiewania i do zobaczenia jutro. 🙂

Piosenka Święta tuż tuż (Wielkanoc)

Warsztaty Balonowe – Zajączek wielkanocny

Aleksandra Tomczyk