Walcz o środowisko – zostań SUPERBOHATEREM

18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z uwagi na ten szczególny dzień uczniowie klasy 3b postanowili dowidzieć się czegoś więcej o ochronie naszej planety. 16 marca podczas zajęć uczyli się o zjawiskach zagrażających naszej planecie, np. kwaśne deszcze, dziura ozonowa, smog. Wypowiadali się na temat działań człowieka na rzecz ochrony przyrody. Poznali sposoby i formy ochrony przyrody przez człowieka. Natomist podczas zajeć 17 marca dowiedzieli się o potrzebie segregacji śmieci oraz zostali zapoznani z takimi hasłami jak: segregacja odpadów, sortowanie i recykling. Wskazano sposoby zmniejszania ilości generowanych śmieci, podane były pomysły na powtórne wykorzystanie niektórych odpadów. Uczniowie utrwalili kolory pojemników przeznaczonych do segregacji. Każdy miał możliwość dokonania samodzielnej segregacji. Wykonane zostały plakaty poświęcone ochronie środowiska naturalnego. Jednak, aby recykling przynosił efekty, we właściwą segregację odpadów powinien być zaangażowany każdy z nas.