V Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

13 grudnia 2022 r. w PSP nr 5 w Pionkach odbył się V Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Po przeprowadzeniu eliminacji klasowych do etapu szkolnego zgłoszono 14 solistów i 5 zespołów wokalno-instrumentalnych. Przesłuchanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: kl. I-IV i kl. V-VIII. Komisja konkursowa w składzie: Anna Kuczmera, Paulina Tumidajewicz oraz Maria Pęczek, miała bardzo trudne zadanie do rozstrzygnięcia. Dobór repertuaru był bardzo zróżnicowany, od tradycyjnych kolęd po zupełnie nowe pastorałki. Uczniowie mieli przygotowane podkłady muzyczne lub sami akompaniowali na instrumentach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych prezentacji! Mamy nadzieję, że cele konkursu, jakimi są m. in. kultywowanie tradycji kolędowania, kształtowanie pozytywnych emocji w związku z działaniami muzycznymi oraz twórcza konfrontacja i integracja środowiska szkolnego – udaje się realizować w coraz okazalszej oprawie wokalnej i instrumentalnej. Życzymy Wam wielu ciekawych i satysfakcjonujących przygód na artystycznej – muzycznej drodze. Śpiewajcie i grajcie!

KLASY I-IV

I MIEJSCE – ALICJA CIEŚLIK KL. 3A „Gore gwiazda Jezusowi”
II MIEJSCE – MAJA WRZEŚNIAK KL. 1C „Przybieżeli do Betlejem”
III MIEJSCE – zespół wokalno-instrumentalny: SŁOMKA KSENIA, MALINOWSKA LILIANA, SKÓRA OLIWIA, RESZCZYŃSKA OLIWIA, RESZCZYŃSKA NADIA, BANASZEK OSKAR KL. 2A „Przybieżeli do Betlejem”
WYRÓŻNIENIE – MAJA PADUCH KL. 2B „Była noc”
WYRÓŻNIENIE – JAKUB RYBANIEC KL. 2B „Przybieżeli do Betlejem”

KLASY V-VIII

I MIEJSCE – LENA WĄSIK KL. 5C „Kolęda dla nieobecnych”
II MIEJSCE – trio wokalno-instrumentalne: MAJA WRZESIŃSKA, NADIA WRZESIŃSKA, ZUZANNA WRZESIŃSKA KL. 5C „Gdy śliczna Panna”
III MIEJSCE – ZUZANNA STĘPIEŃ KL. 5C „Uciekali, uciekali”
oraz ex aequo
III MIEJSCE – KORNELIA KOŚLA KL. 5C „Maleńka miłość”
WYRÓŻNIENIE – duet: KORNELIA MODELEWSKA i NINA KWAPISIEWICZ KL. 4A „Pastorałka od serca do ucha”

Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
GRATULUJEMY!