Uczymy się bawiąc – nasz Układ Słoneczny

Witajcie dzieci! 🙂

W tym tygodniu zajmiemy się naszym Układem Słonecznym. Dziś opowiemy Wam o nim i o jego planetach.

Układ Słoneczny – jest układem planet w galaktyce o nazwie Droga Mleczna. W centrum znajduje się ciało niebieskie, którym jest Słońce. Wokół niego krąży 8 planet.

Planeta – duże ciało niebieskie w Układzie Słonecznym. Najbliżej Słońca znajduje się Merkury – najmniejsza planeta Układu Słonecznego, następna to Wenus, a później jest Ziemia – jedyna planeta w Układzie Słonecznym na której na razie istnieje życie. Pozostałe to Jowisz, Saturn, Uran, Neptun. Planety te krążą wokół słońca. Pluton także krąży, jednak nie jest planetą, ale planetoidą. Planetoida to ciało niebieskie o budowie podobnej do planety, lecz o małej średnicy, krążące wokół Słońca.

Czy znaliście którąś z tych planet oraz ich wygląd? 🙂

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Układzie Słonecznym zapraszamy tutaj: Układ Słoneczny dla dzieci. 🙂

Aleksandra Tomczyk