"Przygody Myszki Miki"
 

    Myszka Miki poszła do przyjaciół. Spytała:

- Donald, czy idziesz na sanki?
- Jasne tylko założę szalik i rękawiczki.
- No to teraz idziemy na górkę
- ależ ona wielka !
- Chyba zajmie nam to 20 minut!
- Zanim wejdziemy stracimy dużo energii!
- Możliwe, ale ja mam jeszcze dużo pracy!
- Co masz za zajęcie?
- Mam prasowanie, mycie naczyń i zamiatanie, muszę jeszcze pójść po zakupy.

    Po pewnym czasie zjeżdżali na sankach. Sypał śnieg, była ładna zimowa pogoda. W dali dzieci lepiły bałwana. Słychać było śmiechy i wesołą zabawę. Myszka Miki i Donald zmęczeni wracali do domu. Myszka mieszka w dużym domu ze swoim psem Pluto. Niedaleko mieszkają jego przyjaciele: Mini, Tejsi, Donald i Gufi. Miki ma bardzo dużo przyjaciół. Lubi z nimi przygody. Nigdy ich nie opuszcza. Opowiem wam jedną z nich.
    Myszka Miki z przyjaciółmi poszła się bawić i jeździć na lodzie. Szybko jeździli na łyżwach. W pewnym momencie Myszka zderzyła się z Mimi, na nich wjechała Tejsi, a w końcu wszyscy upadli na lodowisku. Szybko podnieśli się. Okazało się, że nic się nikomu nie stało. Szczęśliwie wrócili do domu.
    Następnego dnia padał śnieg, była zawierucha, każdy bał się wystawić nos z domu. Przyjaciele postanowili, że spędzą czas w domu. Miki bawiła się z Tejsi w ubieranie lalek, Donald rzucał kość psu, było przy tym dużo gwaru i radości. W pewnym momencie usłyszeli trzask. Z hukiem wpadł przez drzwi do domu Gufi. Był to chłopiec nieduży z rudymi włosami. Pełen energii wołał wszystkich na podwórko. Ulepił bałwana założył mu na głowę garnek, nos zrobił z marchewki, chciał pokazać swoje zadanie. Ubrali się wszyscy w ciepłe ubrania i poszli podziwiać dużego bałwana.
    Przyjaciele Myszki Miki mieli różne przygody, o których opowiemy innym razem.

 
Autorzy:
    - Julia Kawiak
    - Andżelika Korcz
    - Natalia Borodziuk
    - Jakub Mazur
    - Szymon Jaworski

Powrót do "Rozwijanie aktywności twórczej uczniów w młodszym wieku szkolnym"