Spis lektur szkolnych

KLASA I
  1. A. Onichimowska – "Zasypianki na każdy dzień miesiąca" 
  2. Ch. Perrault – "Bajki"
  3. G. Kasdepke – "Detektyw Pozytywka"
  4. M. Kownacka – "Plastusiowy pamiętnik"
  5. J. Brzechwa – "Brzechwa dzieciom"
  6. J. Papuzińska – "Nasza mama czarodziejka"
  7. E. Zabrzycka – "Powiedz komuś!"
  8. R. Jędrzejewska-Wróbel – "Królewna"
  9. D. Gellner – "Zwariowane podwórko"

przerabiana jest cześć z podanych wyżej lektur wg wyboru nauczyciela

KLASA II

Spis lektur zostanie podany w klasie II (zgodnie z podręcznikiem MEN)

przerabiana jest cześć z podanych wyżej lektur wg wyboru nauczyciela

KLASA III
  1. Anna Onichimowska – "Daleki rejs"
  2. Roman Pisarski – "O psie, który jeździł koleją"
  3. Józef Ratajczak – "Ziarenka maku"
  4. Roald Dahl – "Wielkomilud" (fragmenty)
  5. Grzegorz Kasdepke – "Mitologia"
  6. Alina i Czesław Centkiewiczowie – "Anaruk, chłopiec z Grenlandii"
  7. Hans Christian Andersen – "Baśnie"
  8. Astrid Lindgren – "Dzieci z Bullerbym"
  9. Joanna Kulmowa – "Wybór wierszy dla dzieci"
  10. Mira Jaworczakowa – "Oto jest Kasia"
  11. Astrid Lindgren – "Ronja, córka zbójnika"
  12. Jean-Jacques Sempé, René Goscinny – "Wakacje Mikołajka" (fragmenty)

przerabiana jest cześć z podanych wyżej lektur wg wyboru nauczyciela

KLASA IV
  1. C. Collodi – "Pinokio"
  2. J. Korczakowska – "Spotkanie nad morzem"
  3. J. Brzechwa – "Akademia Pana Kleksa"
  4. M. Kownacka – "Rogaś z Doliny Roztoki"
  5. W. Gomulicki – "Wspomnienia niebieskiego mundurka"

Lektura uzupełniająca

  • M. Twain – "Przygody Tomka Sawyera"
  • H. Sienkiewicz – "Janko Muzykant"
  • R. Goscinny, J-J. Sempé – "Mikołajek i inne chłopaki"
KLASA V
  1. H. Sienkiewicz – "W pustyni i w puszczy"
  2. L. M. Montgomery – "Ania z Zielonego Wzgóra"
  3. F. Molnar – "Chłopcy z Placu Broni"
  4. A. Oppman – "Legendy warszawskie"
  5. E. Niziurski – "Sposób na Alcybiadesa"
  6. F. H. Burnett – "Tajemniczy ogród".

Lektura uzupełniająca (nowele do wyboru)

  • G. Morcinek – "Łysek z pokładu Idy"
  • B. Prus – "Kamizelka"
  • B. Prus – "Katarynka"
  • H. Sienkiewicz – "Z legend dawnego Egiptu"
KLASA VI
  1. J. Jurgielewiczowa – "Ten obcy"
  2. K. Makuszyński – "Szatan z siódmej klasy"
  3. D. Defoe – "Przypadki Robinsona Kruzoe"
  4. H. Sienkiewicz – "Sachem"
  5. M. Dąbrowska – "Marcin Kozera"

Lektura uzupełniająca

  • S. Lem – "Bajki robotów"

[Powrót]
Powrót do "Tablica ogłoszeń"