Szkolne potyczki – Konstytucja 3 Maja

W tym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-Maja. W PSP nr 5 uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym na najlepszy plakat o tej tematyce. Włączyli się również w akcję #NaszaFlaga.pl.

Natomiast 15 kwietnia 2021 r., w samo południe, miało miejsce wydarzenie bez precedensu – turniej wiedzy o epoce stanisławowskiej, nawiązującej do obiadów czwartkowych – online zmierzyli się reprezentanci klas szóstych. Serwowano „dania” w postaci pytań zadawanych przez Stańczyka, Damę i Króla. Pytania dotyczyły wiedzy o epoce rozbiorów, Konstytucji 3-Maja oraz życia prywatnego ostatniego króla S. A. Poniatowskiego. Turniej przebiegał w miłej atmosferze. Laur zwycięstwa przypadł drużynie z kl. 6c.

A oto wyniki turnieju i konkursu plastycznego.

Turniej „ Czwartkowe potyczki”

1. m-ce kl. 6c – Mateusz Pastuszka, Wojciech Stawarz (11 pkt.)
  2. m-ce kl. 6a – Kornelia Piwońska, Amelia Bąk (8 pkt.)
  3. m-ce kl. 6b – Aleksandra Chrzanowska, Maksymilian Bieniek (7 pkt.)
  4. m-ce kl. 6d – Jakub Stępień, Marcel Tumidajewicz (5 pkt.)

Konkursu plastyczny:

1. m-ce zajęła Nikola Całczyńska – kl. 6a