Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W PSP nr 5 w Pionkach uczniowie udowodnili, że nie są obojętni wobec ludzi dotkniętych autyzmem. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia. W ostatnich dniach przed przerwą świąteczną młodsi i starsi uczniowie obchodzili „niebieski dzień” solidarności z autystykami. Nie zapomnieli tego dnia o założeniu ubrań w kolorze niebieskim – symbolu zrozumienia i wsparcia osób z autyzmem.

Na lekcjach wychowawczych uczniowie obejrzeli krótki film, który ilustrował, w jaki sposób dotknięci tym schorzeniem odbierają świat. Osoby z autyzmem mają pewne deficyty, ale nierzadko też ponadprzeciętną wrażliwość, niezwykłe zdolności i talenty. Niestety, często zmagają się z wykluczeniem i brakiem akceptacji. Zmieńmy to! Dostrzeżmy piękno, jakie się kryje w drugim człowieku – niezależnie od jego inności. Starajmy się rozumieć i jeśli możemy – pomagajmy i wspierajmy.