Sukcesy uczniów w 44. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka

Warszawska Syrenka to konkurs, który jest organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie  i odbywa się w czterech etapach. Zadaniem uczestników było opracowanie dwóch tekstów literackich i wyrecytowanie ich w oryginalny sposób. Jury każdego etapu oceniało dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny oraz wymowę.

W etapie wojewódzkim recytacje uczniów ocenili znani aktorzy:

• Jerzy Łazewski – przewodniczący
  • Magdalena Warzecha i Rafał Królikowski – członkowie

Naszą szkołę w eliminacjach miejskich w MOK Pionki reprezentowało troje uczniów:
Lena Wąsik klasa 3c opiekun p. Katarzyna Stolarska
Jakub Stępień klasa 6d opiekun pani Marzena Murawska
Natalia Molendowska klasa 7a opiekun pani Izabela Warchoł

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali awans do eliminacji powiatowych, w których Lena Wąsik i Jakub Stępień otrzymali tytuł laureata i kwalifikację do etapu wojewódzkiego, zaś Natalia Molendowska otrzymała wyróżnienie.
Udział w etapie wojewódzkim dał Lenie Wąsik i Jakubowi Stępniowi tytuł finalisty.
Gratulujemy uczniom sukcesów i zachęcamy do czytania lektur, które uwrażliwiają na piękno świata.