Sukcesy sportowe

Uczniowie PSP nr 5 w Pionkach osiągają wspaniałe wyniki w nauce jak również chętnie rozwijają zainteresowania i pasje w czasie wolnym. Nagrodą za systematyczną pracę i zaangażowanie uczniów a także ich rodziców są sukcesy. 21-22 maja br. w Częstochowie odbywały się Mistrzostwa Polski Taekwon-Do organizowane przez Związek Sportowy Polska Unia Taekwondo. Do rywalizacji o tytuły mistrzowskie przystąpiło blisko sześciuset uczestników z 21 klubów. Świetnie spisali się zawodnicy Klubu Sportowego Centrum Tang Soo Do Pionki, którzy występując w 26-osobowym składzie zdobyli 29 medali: 10 złotych, 9 srebrnych i 10 brązowych.
Miło nam poinformować, że uczniowie PSP nr 5 wywalczyli tytuły Mistrza Polski, Wicemistrza Polski oraz brązowe medale w swoich kategoriach.

Mistrzami Polski zostali:
• Julia Panufnik (kl. IIa) – Mistrzyni Polski w walkach soft sick
oraz Mistrzyni Polski w technikach specjalnych
• Jan Wojda (kl.VIb) – Mistrz Polski w formach
Wicemistrzami Polski zostali:
• Jan Wojda – dwa tytuły w walkach semi i technikach szybkościowych,
• Nikodem Banaszek (kl. Vc)– tytuł w walkach semi,
• Gabriela Kutyła (kl. IIa) – tytuł w technikach szybkościowych.
Brązowe medale zdobyli:
• Jan Wojda – medal w technikach specjalnych,
• Oskar Banaszek (kl. Ia) – medale w walkach soft stick i technikach specjalnych,
• Gabriela Kutyła – medal w walkach soft stick.

Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzom wspaniałych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.