[Logo Asta] [Herb Pionek] [Logo VEOLIA]

Jesienny spacer


Promienie słońca przenikające przez gałęzie drzew, śpiew ptaków, szum drzew, szelest liści pod nogami, tak pięknie było podczas wycieczki do Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Uczniowie klasy 3a postanowili spędzić niezapomniany dzień ucząc się podczas zajęć na świeżym powietrzu. Tablice informacyjne znajdujące się na trasie ścieżki dydaktycznej systematyzowały naszą wiedzę i wskazywały co warto, co należy zapamiętać. Rozpoznawanie gatunków drzew nie zawsze było łatwe, ale ciekawość kazała nam iść dalej i dalej. Po drodze udało nam się znaleźć kilka grzybów jadalnych, były wśród nich podgrzybki i maślaki. Muchomor rosnący nieopodal drzewa choć trujący pięknie się prezentował wśród zieleni.

Długi spacer sprawił, że z ogromną chęcią wszyscy zajadali samodzielnie upieczoną kiełbaskę.

To, że ruch to zdrowie wie każdy, ale ruch na świeżym powietrzu to podwójna korzyść. Wyścigi, rzuty do celu szyszkami to tylko niektóre zabawy młodych podróżników. Malowanie jesiennego krajobrazu to wspaniała chwila relaksu. Ogromny obraz, który powstał między drzewami rozświetlały promienie słońca. Pełni wrażeń, obdarowani balonikami, kolorowankami i książkami o lesie wracaliśmy do szkoły planując kolejną wyprawę.

Działanie realizowane w ramach projektu „Ekologia – to jest to” realizowanego w ramach Konkursu „Pionki – nasze środowisko, nasze życie”, którego fundatorem jest Fundacja Veolia Polska.

Lidia Czyżewska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wykaz projektów"