POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS… (klasy 6-8)

Oto 24 czerwca 2022 r. nastąpiła ta chwila, na którą czekała cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
O godzinie 8:30 pani Dyrektor, Barbara Glimasińska, przywitała uczniów, rodziców, gości i pracowników szkoły.
Następnie wprowadzony został sztandar szkoły, odśpiewany hymn państwowy i dokonano przekazania sztandaru klasom siódmym. Poczet sztandarowy w składzie: Julia Grudzień, Zuzanna Wójcik i Jakub Klimowicz z kl. 8a, przekazał sztandar szkoły uczniom klasy siódmych: Dominice Filipowicz z kl. 7a, Maksymilianowi Bieńkowi z kl. 7b i Nadii Cieślik z kl. 7c. Tradycyjnie młodsi uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, że reprezentując szkołę będą opiekowali się sztandarem i sumiennie wywiązywali się ze swoich obowiązków.
Szczególnym momentem akademii było pożegnanie księdza Daniela Reguły, który zakończył posługę nauczyciela religii w naszej szkole.

Potem przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych ósmoklasistów, którzy wykazali się systematycznością i pracowitością i osiągnęli najwyższe wyniki ‒ świadectwa ukończenia szkoły uroczyście wręczała im Pani Dyrektor i wychowawcy: Pani Izabela Warchoł – kl. 8a, Pani Marzena Woźnica – kl. 8b , Pani Katarzyna Wiśniewska-Wanot – kl. 8c i Pani Anna Pietrzak – kl. 8d.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie „Listów Gratulacyjnych” dla rodziców ósmoklasistów: Państwu Annie i Zdzisławowi Grudniom, Państwu Monice i Danielowi Klimowiczom, Państwu Małgorzacie i Michałowi Prokopom, Państwu Justynie i Pawłowi Wójcikom (kl. 8a); Państwu Justynie i Radosławowi Cubalom, Państwu Ewelinie i Kamilowi Dębskim, Państwu Justynie i Marcinowi Mąkosom, Państwu Annie i Mariuszowi Wasiłkom, (kl. 8b); Państwu Bernadecie i Januszowi Basajom, Państwu Justynie i Pawłowi Bieniom, Państwu Annie i Mariuszowi Markiewiczom, Państwu Marzenie i Krzysztofowi Potackim (kl. 8c); Państwu Monice i Mariuszowi Jemiołom, Panu Jackowi Kwiatkowskiemu, Państwu Beacie i Grzegorzowi Puziom i Państwu Magdalenie i Marcinowi Zawiślakom (kl. 8d). Serdeczne podziękowania za zaangażowanie, wielki dar serca i bezinteresowną pomoc, za znakomitą atmosferę wspólnych działań na rzecz szkoły oraz wspomaganie życia klasowego otrzymali także Państwo Anna i Marek Baranowie, Państwo Renata i Rafał Żaczkowie oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Grzegorz Puzio.

Nie można zapomnieć również o pozostałych nagrodach za osiągnięte wyniki w nauce i zachowaniu dla uczniów klas 1–7. Z radością odbierali wręczane im publicznie dyplomy, książki i świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Ilość uczniów nagrodzonych wszystkich mile zaskoczyła, co było wspólnym sukcesem ucznia i nauczyciela – serdecznie gratulujemy!
Poznaliśmy też uczniów szczególnie uzdolnionych – stypendystów, którzy reprezentując naszą szkołę, brali udział w licznych projektach, konkursach, turniejach i zawodach oraz działali aktywnie w zajęciach pozalekcyjnych.

Przedstawiciele klas ósmych podziękowali Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za trud i wysiłek włożony w ich nauczanie i wychowanie, wspominając wspaniałe chwile spędzone w szkole i poprosili o dobre wspomnienia i dumę z nich jako absolwentów. Pożegnali się także z młodszymi koleżankami i kolegami, przestrzegając ich przed złym zachowaniem i brakiem systematyczności. Z kolei uczniowie klas siódmych życzyli uczniom-absolwentom samych sukcesów w liceum, technikum lub szkole branżowej, i by lata spędzone w szkole podstawowej na długo zapadły im w pamięć.
Na koniec tej oficjalnej części głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podziękowali Dyrekcji za dotychczasową pracę i złożyli najlepsze życzenia. Sztandar szkoły został wyprowadzony.
Pierwszą turę zakończył występ grupy wokalnej, potem był śmieszny skecz oraz pokaz taneczny.

Absolwenci jeszcze tylko chwilę pozostali w sali do zrobienia pamiątkowych zdjęć, by następnie dołączyć do pozostałych klas, które po spotkaniach z wychowawcami i odebraniu oczekiwanych świadectw, mogły udać się na upragnione, bezpieczne WAKACJE.

Izabela Warchoł i Marek Gałan