Wyjątkowe uroczystości majowe

    Spełniło się nasze marzenie - Sługa Boży Jan Paweł II został oficjalnie ogłoszony błogosławionym. Stało się to 1 maja bieżącego roku na Placu Świętego Piotra w Rzymie. Od tej pory możemy zwracać się do błogosławionego Jana Pawła II o wstawiennictwo i potrzebne łaski. Jeszcze nie ochłonęliśmy z wrażeń, jakie towarzyszyły temu niezwykłemu wydarzeniu, a już 3 maja 2011 r. spotkaliśmy się, aby wspólnie dzielić się radością beatyfikacji i przeżyć jeszcze raz najważniejsze chwile z życia nowego błogosławionego - patrona społeczności PSP Nr 5 w Pionkach.
    Występ uczniów "Piątki" był jednym z punktów programu miejskich obchodów uroczystości związanych z beatyfikacją Wielkiego Polaka. Młodzi artyści mieli zaszczyt zaprezentować inscenizację pt. "Wspomnienie o Janie Pawle II". Sala audio-wizualna przy kościele pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Pionkach wypełniona była po brzegi. Zebranych gości powitała pani dyrektor Ewa Klich.

    W nastrój wspomnień wprowadziła publiczność Zuzanna Szwankowska, która zagrała na skrzypcach "Barkę", ulubioną pieśń Jana Pawła II. Sympatyczna rodzina w góralskiej chacie ze wzruszeniem oglądała album ze zdjęciami Papieża i przypomniała najważniejsze fakty z życia przyszłego świętego - narodziny, lata szkolne, studenckie, kapłaństwo, wybór na papieża. Nie mogło zabraknąć także słów samego Jana Pawła II, w które jeszcze raz uważnie się wsłuchaliśmy. Miłym akcentem był także taniec góralski w wykonaniu najmłodszych artystów oraz wzruszające fragmenty listów dzieci do Papieża.

    Błogosławiony Jan Paweł II niewątpliwie zmienił oblicze tego świata swoim słowem, świadectwem życia i miłością do każdego człowieka. Dziś już błogosławiony, jeszcze bardziej nam bliski, bo nasz orędownik w niebie.

    Składamy serdeczne podziękowania księdzu kanonikowi Leonowi Czerwińskiemu za udostępnienie sali audio-wizualnej na tą szczególna uroczystość.
    Dziękujemy również panu Mariuszowi Cubali i piekarni "Kosiek" za przekazanie słodkiego poczęstunku - "papieskich" kremówek. Panu Dominikowi Sulimie dziękujemy za profesjonalne nagłośnienie podczas występu.

organizatorzy

Kącik Patrona | Papież w szkole