Patriotyczne śpiewanie – pieśni Ojczyzny pełne!

104. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole stała się okazją do wspólnego patriotycznego śpiewania.
„Pałacyk Michla”, „Piechota”, „Hej, hej, ułani”, Rota” czy „Marsz I Brygady” wybrzmiewały nie tylko ze szkolnej sceny, ale też z widowni. Śpiewaliśmy wszyscy, a ton do wykonania poszczególnych pieśni nadawały wybrane klasy. Wyszło uroczyście, a jednocześnie swojsko i sympatycznie.
Każda z wykonywanych dziś przez nas piosenek ma swoją historię i super było się tego dowiedzieć od kolegów prowadzących uroczystość. Super też było razem je śpiewać! Szczególne więc podziękowania za pomysł i przygotowanie tej akademii należą się pani Marzenie Woźnicy.
Muzycznie nasze śpiewanie wsparli wychowawcy oraz pani Anna Kuczmera, a o piękną dekorację plastyczną zadbała pani Dorota Lisowska.

Cieszmy się Świętem Niepodległości! Dzisiejsza uroczystość w naszej szkole była do tej radości inspirującym preludium.

Małgorzata Jaroszek