Narodowe czytanie w „piątce”

Narodowe Czytanie w „Piątce”

W dniu 6 września 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w projekcie pary prezydenckiej pod nazwą „Narodowe Czytanie”.
Już po raz ósmy odbywa się to wydarzenie, w tym roku pod hasłem „Nowele polskie”.
Zaprosiliśmy na tę uroczystość Przewodniczącego Rady Miasta Pionki, pana Wojciecha Maślanka, panią Agnieszkę Wrzesińską – przedstawiciela Rady Rodziców i panią Grażynę Dąbkowską – kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Pionkach.
Zaprezentowali oni uczniom klas pierwszych i delegacjom klas starszych wybrane fragmenty nowel: Elizy Orzeszkowej „Dobra Pani”, Bolesława Prusa „Katarynka” i „Kamizelka”.
Ponadto Kancelaria Prezydenta RP podarowała nam specjalną pieczęć tegorocznej edycji, która posłużyła nam do pamiątkowego stempla dla wszystkich uczestników.
Natomiast klasa VI a na wycieczce rowerowej w „Królewskich Źródłach” zapoznała się z nowelą Marii Konopnickiej „Dym”.