LAUREACI I WYRÓŻNIENI W PRESTIŻOWYCH KONKURSACH RECYTATORSKICH

24 marca 2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje miejskie 45. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” oraz XXXIX Małego Konkursu Recytatorskiego. W przesłuchaniach wzięło udział 48 recytatorów, wśród nich 10 reprezentantów PSP nr 5 w Pionkach.

Komisja oceniająca w składzie:
• Adolf Krzemiński – Prezes Zarządu Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu, Prezes Stowarzyszenia Literackiego „Łuczywo”, poeta, regionalista – przewodniczący Komisji
• Marian Popis – Członek Prezydium Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu zwracała uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny. Po uważnym wysłuchaniu recytacji wyłoniła laureatów, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

Do finału 45. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” kwalifikację otrzymał:
– Miłosz Cieślik, którego przygotowywał pan Marek Gałan.
W kategorii wiekowej – klasa IV – VI wyróżnienie otrzymała:
– Julia Kusio, którą przygotowywała pani Marzena Murawska.
Finał Warszawskiej Syrenki odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie przy ul. Elektoralnej 12 w dniach 9 i 10 kwietnia 2022 r.

XXXIX Mały Konkurs Recytatorski

Do eliminacji powiatowych kwalifikację otrzymali w kategorii wiekowej 5 – 6 lat (przedszkola i klasy „0”) oraz 7 – 11 lat (klasy I – IV):
– Krzysztof Kowalski, którego przygotowywał pan Marek Gałan.
– Lena Wąsik, którą przygotowywała pani Izabela Warchoł.
Wyróżnienie otrzymała:
– Gabriela Kutyła , która przygotowywała pani Renata Szewczyk.
W kategorii wiekowej 12 – 15 lat (klasy V – VIII) kwalifikację otrzymała:
– Weronika Lasota, która przygotowywała pani Monika Dziekan.
Wyróżnienie otrzymała:
– Kornelia Piwońska, którą przygotowywała pani Izabela Warchoł.
Eliminacje powiatowe XXXIX Małego Konkursu Recytatorskiego odbędą się w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do osiągania wybranego celu.