KLASY TRZECIE W PROGRAMIE „POZNAJ POLSKĘ”

Klasy trzecie miały okazję odwiedzić stolicę naszego kraju dzięki rządowemu przedsięwzięciu „Poznaj Polskę”. W ramach wycieczki dzieci odwiedziły Zamek Królewski. Edukatorzy poprowadzili lekcje muzealne:
– Jaki znak twój? Symbole narodowe.
– Król jego dwór.

Lekcje poprowadzone były w bardzo ciekawej formie, dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Chętnie zadawały pytania.

Spacer po Starym Mieście, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, również należał do udanych. Zobaczyły Syrenkę Warszawską i posłuchaliśmy muzyki z katarynki oraz opowieści kataryniarza. Dzieci z wypiekami na twarzach chętnie zakupiły pamiątki. Wybraliśmy się także na Krakowskie Przedmieście, aby zobaczyć siedzibę głowy państwa – Pałac Prezydencki.

Dalsza część wycieczki odbywała się po prawej stronie Wisły na Pradze, w Muzeum Neonów – muzeum reklam świetlnych. Zwiedzaliśmy muzeum podzieleni na dwie grupy. Każda grupa oprowadzana była przez przewodnika, który wprowadził dzieci w świat neonu i argonu – gazów wypełniających szklane rurki. Zwiedzanie zakończyliśmy małym quizem o tematyce reklam świetlnych.

Do Pionek wróciliśmy wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni i gotowi na kolejną wycieczkę.

Elżbieta Wojdyło