Jasełka szkolne

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny – to radosne spotkania z rodziną, łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, kolędowanie. Jest to również czas przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem sprzed 2000 lat zwane jasełkami. 21 grudnia społeczność naszej szkoły i zaproszeni goście: proboszcz parafii NMP Mariusz Wincewicz oraz przedstawiciele Rady Rodziców: p. Katarzyna Wdowiak – Szczepanik i p. Karol Gnojewski mogli być świadkami tego widowiska o Bożym Narodzeniu. Na naszej scenie, która zamieniła się w betlejemską stajenkę, zagościły biblijne postacie wraz z pasterzami i aniołami, w których wcielili się uczniowie klas Ic, IIIc, IVb, i Vc. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię narodzenia Chrystusa – historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi gości, jak trzej mędrcy Kacper, Baltazar oraz Melchior i złożyli Dzieciątku pokłon. W ten świąteczny nastrój wprowadziły nas także piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych młodych artystów. To bożonarodzeniowe przedstawienie zakończyło się sceną, która skłoniła wszystkich do refleksji nad „cudem świętej nocy”, że najcenniejszym darem dla nowo narodzonego Jezusa jest po prostu dobre serce każdego z nas.
A wszystko to można zobaczyć na fotografiach…