"Zielona Szkoła" - Głaz 2005 r.

    W czerwcu 2005 roku, a dokładnie: 6.06-11.06.2005r. uczniowie klasy Ia i klasy Ic PSP Nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach wraz z wychowawcami: mgr M. Chmielnicką i mgr K. Stolarską wyruszyli na "Zieloną Szkołę" do Ośrodka Wczasów Dziecięcych w okolice Kalisza - Dom Wczasów Dziecięcych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Głazie. Warto zaznaczyć, że to pierwszy wyjazd na Zieloną szkołę klas pierwszych z PSP nr 5 - do odważnych świat należy!
    Ośrodek położony jest w województwie łódzkim. Leży na skraju sosnowego lasu, nad rzeką Strugą Walewską. Zajmuje obszar 8 hektarów, a w tym: park, boiska trawiaste, zieloną salę, salę gimnastyczną, sad owocowy, stajnię i padoki konne oraz zbiornik wodny o pow. 0,40h.
    Dom Wczasów Dziecięcych posiada pozytywną opinię ochrony środowiska o czystości ekologicznej tych terenów. W odległości 4 kilometrów od ośrodka znajdują się 2 rezerwaty przyrody: "Orła Bielika" i "Paproci Długosz Królewskich".
    W programie Zielonej Szkoły było między innymi zwiedzanie Ziemi Kaliskiej, Kalisza, Gołuchowa i jazda konna!
    Atrakcji nie brakowało. Pierwszoklasistom oprócz dyskotek i wieczoru przebierańców najbardziej podobała się jazda konna i to nie tylko bryczką, ale także indywidualna i... pływanie łódką! Pierwszak potrafi! I nasze nauczycielki i rodzice byli z nas bardzo dumni!Powrót do "Zielone Szkoły"