"Zielona Szkoła" - Bańska Wyżna 2006 r.

    W dniach 29 maja - 2 czerwca 2006 roku została zorganizowana w PSP nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach "Zielona Szkoła", której uczestnikami byli uczniowie klasy IIa i IIc wraz ze swoimi wychowawcami mgr M. Chmielnicką, mgr K. Stolarską oraz opiekunami: mgr B. Glimasińską, mgr A. Gałkowską.
    Miejsce pobytu: Bańska Wyżna - Pensjonat "U Kułaków".
    Bańska Wyżna - malownicza miejscowość położona u podnóża Tatr, w okolicy Tatrzańskiego Parku Narodowego z przepięknymi widokami i czystym górskim powietrzem. W programie była między innymi wycieczka autokarowa na Słowację - zwiedzanie jaskiń Bielańskich, podziwianie stalaktytów i stalagmitów, zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, Zakopanego, Krakowa i spotkanie z góralską kapelą.
    Jesteśmy w drugiej klasie i to już nasz drugi wyjazd na Zieloną Szkołę! Tatry są piękne! Wjazd na Gubałówkę i widok z góry robi ogromne wrażenie, a Słowackie jaskinie - tu dopiero jest co podziwiać!
    Na zakończenie zwiedzaliśmy Kraków i wdrapaliśmy się na Wieżę Mariacką, by popatrzeć na miasto z góry i przeprowadzić wywiad z hejnalistą! TEGO SIĘ NIE DA ZAPOMNIEĆ!!!Powrót do "Zielone Szkoły"