Pionki 16-06-2008 r.

Zespół Rytmiczno - Taneczny
"Iskierki"
(rok szkolny 2007/2008)

    Z początkiem roku szkolnego 2007/2008 "Iskierki" z zapałem rozpoczęły zajęcia taneczne. We wrześniu odbył się uzupełniający nabór dziewcząt z klas II, III i IV-ych. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 37 uczennic naszej szkoły. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki w wymiarze 2 x 90 minut. Na zajęciach oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych przy muzyce dziewczęta doskonaliły kroki cha-chy oraz uczyły się podstawowych kroków jive'a. Ponadto próbowały swoich sił w hip-hopie i techno-dance. W sumie opracowałyśmy cztery układy taneczne w tym trzy z pomponami.

    W grudniu instruktorki p. Sylwia Krupa i p. Renata Banaś zorganizowały dla swoich podopiecznych wieczorek kolęd. Przy blasku światełek choinki łamałyśmy się opłatkiem i wspólnie śpiewałyśmy pastorałki. Tym razem zamiast tańca był śpiew i prawdziwie świąteczny nastrój.

    W styczniu rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej "Champion Cup 2008", gdzie przez kilka weekendów na sali gimnastycznej rywalizowały drużyny z całej Polski. Nie zabrakło również "Iskierek", które miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności taneczne oraz dopingowały nasz Szkolny Klub "Champion". Zarówno publiczność jak i zawodnicy nagradzali występy naszych "Iskierek" gromkimi brawami na stojąco.

    W dniu 29 maja 2008 r. dziewczęta wystąpiły podczas oficjalnego otwarcia pierwszego w Pionkach boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą przy PSP Nr 5. Oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców na uroczystość przybyli: Burmistrz Miasta Pionki Romuald Zawodnik, Rada Miasta Pionki, dyrektorzy pionkowskich szkół oraz gość specjalny - honorowy obywatel miasta Pionki - Marszałek Sejmu Maciej Płażyński. "Iskierki" zatańczyły trzy układy taneczne do utworów:

 1. Wake me up before you go go.
 2. Shoop shoop song.
 3. Let me stay.

    W dniu 15 czerwca 2008 r. uczennice wzięły udział w II Miejsko-Gminnych Prezentacjach Tanecznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. "Iskierki" zaprezentowały dwa układy taneczne, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.

Dziękujemy wszystkim dziewczętom za zaangażowanie,
miłą atmosferę i niezapomniane wrażenia.
Zapraszamy po wakacjach!!!

    We wrześniu 2008 roku odbędzie się uzupełniający nabór do zespołu "Iskierki". Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki z klas II i III-ich lubiące dobrą zabawę i taniec.

Obecny skład zespołu "Iskierki"
 1. Daria Solecka
 2. Natalia Jaroszek
 3. Natalia Zgrzywa
 4. Justyna Brodowska
 5. Sandra Bąk
 6. Natalia Piorunowska
 7. Beata Warchoł
 8. Klaudia Mazur
 9. Iza Wejrzanowska
 10. Karolina Kozłowska
 1. Kinga Jaśkiewicz
 2. Agnieszka Mroczkowska
 3. Agnieszka Mazur
 4. Karolina Osuch
 5. Martyna Jakubowska
 6. Katarzyna Jakubowska
 7. Anna Iwańska
 8. Oliwia Wojtyś
 9. Eliza Mazur
Na zajęciach tanecznych w PSP Nr 5
Uroczyste Otwarcie Boiska przy PSP Nr 5
II Prezentacje Taneczne w MOK w Pionkach
 
mgr Monika Sylwia Krupa


Powrót do małych historii