Jesteśmy już w VI klasie, a więc za kilka miesięcy będziemy musieli opuścić PSP nr 5 i rozpocząć naukę w gimnazjum. Wiemy, że solidna wiedza pomoże nam w przyszłości zdobyć dobry zawód i być wszechstronnie wykształconym człowiekiem - dlatego już teraz staramy się pilnie uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. Wychodzi nam to chyba nie najgorzej, bo aż 15 osób ukończyło klasę V z wyróżnieniem (czyli uzyskało średnią ocen powyżej 4,75).
Do osób tych należą: H. Adamczyk, K. Badera, B. Banaś, K. Chmiel, M. Gała, B. Grzeszczyk, Ł. Karaś, Ł. Kielich, E. Kowalczyk, B. Majcher, M. Ociesa, I. Sałek, I. Smolińska, A. Snopkiewicz, M. Sprzęczka.
Mamy nadzieję, że klasę VI uda nam się ukończyć z równie dobrymi wynikami.Będziemy się starać - obiecujemy!
"Jednak nie samą nauką uczeń żyje" - dlatego staramy się brać aktywny udział w życiu naszej szkoły.Włączamy się w organizowanie różnych szkolnych uroczystości i imprez. Próbujemy swoich sił w szkolnych i pozaszkolnych konkursach. Nie zawsze zajmujemy wysokie miejsca, ale jest kilka sukcesów, którymi chcielibyśmy się pochwalić.

Oto nasze niektóre osiągnięcia:
Hubert Adamczyk - II miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym MATMIK 2000 w kategorii klas V.

Kamila Badera - udział w X edycji Europejskiego Konkursu "Europa w szkole".

Kasia Chmiel - I miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym MATMIK 2000 w kategorii klas V.

Mateusz Gała - I miejsce w Biegu o Puchar Niepodległości (sztafeta chłopców).

Eliza Kowalczyk - wyróżnienie w X edycji Konkursu Literackiego "Moje spotkanie z puszczą", udział w Ogólnopolskim Konkursie OMNIBUS 2000.

Ania Łyżwa - udział w wystawie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Papież i dzieci", udział w inscenizacji "Narodziny i życie Jezusa" organizowanej przez Pracownię Ekspresji Plastycznej.

Małgosia Ociesa - udział w wystawie XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Polski - tradycje, współczesność , przyszłość...".

Agnieszka Snopkiewicz - I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim (2000/01).

Magda Sprzęczka - II miejsce w Turnieju Boogie Woogie o Puchar Burmistrza Gminy Warszawa Targówek, III miejsce w Mistrzostwach Polski Boogie Woogie PIONKI 2000.

Irmina Sałek - nagroda w XI edycji Konkursu Literackiego "Moje spotkanie z puszczą".

Iwona Smolińska, Magda Sprzęczka, Irmina Sałek, Agnieszka Snopkiewicz - I miejsce w Młodzieżowej Spartakiadzie Ludowych Zespołów Sportowych (piłka koszykowa dziewcząt) - 2000/01.

Mateusz Gała, Bartek Majcher, Bartek Grzeszczyk - I miejsce w Międzyszkolnych rozgrywkach sportowych ( piłka nożna ) - 2000/01.

Marysia Stępień, Iwona Smolińska, Irmina Sałek, Bartek Banaś - reprezentowanie PSP nr 5 w Międzyszkolnych zawodach pływackich.