Dzień Komisji Edukacji Narodowej w PSP nr 5

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa. W naszej szkole również odbyła się uroczystość z tej okazji. Dnia 14 października 2021 r. społeczność PSP nr 5 zgromadziła się w sali gimnastycznej, aby w pięknej, jesiennej scenerii uczcić ten wyjątkowy dzień. Zebranych gości, w osobie pani Wiceburmistrz Kamili Kaczorowskiej, pani Kierownik Wydziału Edukacji Magdaleny Muchy, przedstawicieli Rady Rodziców w osobie pani Magdaleny Panufnik, pani Agnieszki Wrzesińskiej wraz z przewodniczącym panem Grzegorzem Puzio, zastępcą panem Karolem Kowalskim, proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny księdza Mariusza Wincewicza, nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi i administracji, powitała Dyrektor szkoły pani Barbara Glimasińska. Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klasy III c.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu narodowego i przemówieniach pani Dyrektor Barbary Glimasińskiej, pani Wiceburmistrz Kamili Kaczorowskiej oraz przedstawiciela Rady Rodziców, w których życzenia przeplatały się z gratulacjami, nastąpiła chwila wręczenia nagród Burmistrza Miasta Pionki za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielom: pani Lidii Czyżewskiej, pani Sylwii Gałek, pani Ewie Januszewskiej, pani Dorocie Lisowskiej, pani Marcie Olejarczyk, pani Katarzynie Wiśniewskiej-Wanot, pani Wicedyrektor Beacie Jaśkiewicz, pani Wicedyrektor Justynie Skarbek oraz pani Dyrektor Barbarze Glimasińskiej. Nagrody Dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: pani Dorota Kaca, pani Joanna Klich, pani Edyty Kobierzycka-Rybak, pani Katarzyna Porada, pani Anna Rudnikowska, pani Marzena Woźnica, pani Barbara Wójcik, pani Katarzyna Stolarska, pani Paulina Tumidajewicz, pan Michał Warchoł, pan Marek Gałan, pan Leszek Sekuła.

W części artystycznej, uczniowie podziękowali za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia i złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a wyrazem ich wdzięczności był wspaniały występ. Uczniowie wykonali taniec do utworu „Deszczowa piosenka”, brawurowo odtańczyli „Belgijkę”. Wspaniale zaprezentowali się również młodzi wykonawcy, którzy grali na różnych instrumentach: skrzypce Lilianna Kowalska, gitara Alan Olejarczyk, saksofon Oskar Banaszek, perkusja Wojciech Stopka, akordeon Maksymilian Maj. Uroczystość uświetnił występ Hani Zaręby, która wykonała piosenkę Anny Jantar z własnym akompaniamentem, uczennic Mai, Nadii Zuzanny Wrzesińskich w piosence-dedykacji oraz Ady Cybulskiej w utworze „Radość najpiękniejszych lat”.

Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia pracownikom oświaty, składając kwiaty na ręce pani Dyrektor Barbary Glimasińskiej, pani Wicedyrektor Beaty Jaśkiewicz, pani Wicedyrektor Justyny Skarbek i poczęstowali wszystkich słodkim upominkiem.

Monika Dziekan