Dzień Dziecka na sportowo!

W dniu 01.06.2022 r nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla uczniów naszej szkoły Dzień Dziecka i Sportu. Motywem przewodnim było hasło: „Nakręć się na zdrowie”. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakaty na temat zdrowego trybu życia oraz sportowe okrzyki. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: I-III, IV-VI, VII-VIII.

Po muzycznej rozgrzewce uczniowie przystąpili do poszczególnych konkurencji. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Wszyscy uczniowie młodszych klas przystąpili do zabawy „Zaczarowana szkatułka”. Dzieci musiały się wykazać własną interpretacją twórczą, zmieniając się w kota, rybę, robota, motyla. Chłopcy z klas młodszych i starszych mogli się wykazać w żonglerce piłką nożną, a dziewczęta w kręceniu hula-hop.

Nie zabrakło również wyścigów z piłkami, balonami, szczotkami. Były zabawy z piłkami fitness, układanie literek. Najwięcej emocji wzbudziło jednak przeciąganie liny. Przy głośnym dopingu klasy zaprezentowały swoją siłę i moc. Wspólnej zabawie towarzyszyło dużo śmiechu i sportowych emocji.

Dzisiaj wygraliśmy wszyscy, gdyż wybraliśmy radość i zdrowie.

Dziękujemy za wspólną zabawę!