Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku Piątka wzięła udział w biegu Tropem Wilczym. Nasza reprezentacja zbliżyła się do liczby 60 uczniów i była wspomagana przez rodziców. Chociaż ideą było masowe bieganie, to jednak sportowcy lubią rywalizować. W biegu na dystansie 1963 m wśród dziewcząt zwyciężyła nasza najmłodsza reprezentantka – Zuzanna Nowak z klasy IVc. Zuzia ustąpiła jedynie 3 paniom rywalizującym z dorosłymi. III miejsce – Oliwia Maj VIIIb, IV miejsce – Ewelina Cieślak VIc, V miejsce – Katarzyna Siek VIIIb, VII miejsce – Lena Ceglarz VIIIc, VIII miejsce – Maja Jeleń VIc, X miejsce Maja Tomasiakiewicz Vc. Wśród chłopców szkół podstawowych zwyciężył Wojciech Kaczor z VIIIc, IV miejsce – Wiktor Cybulski Vc, VI miejsce – Igor Sułek VIb, VII miejsce – Filip Borcuch – VIIId, IX miejsce – Bartosz Pastuszka Vc.
Pół godziny później odbył się bieg dla dorosłych na 6 km, w którym też wzięliśmy udział. I tu w pierwszej 10 mamy: VIII miejsce – Oliwia Maj VIIIb, IX miejsce – Katarzyna Siek VIIIb, X miejsce – Piotr Gregorczyk Vc.

Jesteśmy z siebie baaardzo dumni, stanowiliśmy najliczniejszą grupę i byliśmy jedyną reprezentacją szkolną, ponadto mnóstwo twarzy naszych absolwentów. Serce się raduje na ten widok, cel został osiągnięty: skorupka za młodu nasiąkła i kontynuuje dla własnego zdrowia.
To był świetny sposób na uczczenie Światowego Dnia Walki z Otyłością, nawet pogoda łaskawie poczekała z zimową aurą. Tak trzymać!

Renata Banaś