Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Uczniowie klas pierwszych wzięli sobie do serca słowa swoich wychowawców, że… „Bezpieczeństwo jest najważniejsze” i z zapałem postanowili zgłębić temat.  Pomógł im w tym przygotowany dla nich cykl zajęć w ramach realizacji Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa.

16 maja 2022 r. pierwszaki udały się na pieszą wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie dużo dowiedziały się o bezpieczeństwie (nie tylko w teorii, ale też w praktyce), a jednocześnie świetnie się bawiły.

17 maja 2022 r. dzieci uczestniczyły w zajęcia nt. bezpiecznego zachowania w szkole, w domu i na drodze prowadzone przez funkcjonariuszy policji i zdobyły kolejne ważne wiadomości oraz umiejętności na temat bezpiecznego zachowania. Mamy nadzieję, że będą stosować je w życiu codziennym.