Drugie spotkanie w Turcji

    W październiku zaczął się 3 rok, niestety ostatni, udziału naszej szkoły w Programie Comenius "Uczenie się przez całe życie".
    Wraz ze szkołami z Turcji, Francji, Rumunii, Łotwy i Gdańska realizujemy projekt pt. "Bajki- nośnikami języków, kultur i tradycji".
W dniach 19-24 listopad 2007 w Istambule (Turcja) odbyła się wizyta roboczą, która miała na celu wymianę informacji, podsumowanie dotychczasowej pracy, jak i promocję książeczek z quizami, nad którymi pracowały ostatnio dzieci ze szkół partnerskich.
    Gościła nas tam szkoła podstawowa im. Małego Księcia.
    Na przywitanie wszystkich delegacji, uczniowie przygotowali dla nas specjalny program artystyczny, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli tańce narodowe Polski, Rumunii, Łotwy i Francji. Po części artystycznej mogliśmy zwiedzić szkołę.
    Oprócz pracy nad projektem mieliśmy też okazję zobaczyć sam Istambuł - miasto położone na dwóch kontynentach- Europie i Azji.
    Punktem centralnym wizyty były obchody Dnia Nauczyciela 23 listopada. Podobnie jak u nas była uroczysta akademia. W tym dniu nauczyciele przygotowują dla dzieci wiele niespodzianek, by uatrakcyjnić im to święto.

Sylwia Dwojak

Zdjęcia z wyjazdu:


| Powrót do "Socrates Comenius" |