Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie z j. niemieckiego
dla uczniów klas gimnazjalnych


Na początku roku szkolnego 2017/2018 uczniowie z klas gimnazjalnych przystąpili do projektu „Erlebnisreise mit Deutsch – Z niemieckim w drogę”. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. Projekt skierowany jest przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim kształcie i oddziałów gimnazjalnych.

W ramach projektu szkoły miały możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Erlebnisreise mit Deutsch”. Do wygrania był pakiet z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce, promocji języka niemieckiego lub do przeprowadzenia niestandardowej lekcji pokazowej, np. w ramach Dni Otwartych.

Pod koniec listopada 2017 r. ogłoszono wyniki konkursu. Uczniowie z oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły zdobyli wyróżnienie, dzięki czemu wygrali ciekawe pomoce do nauki języka niemieckiego.

W skład nagrodzonego zespołu weszły: Maria Van der Donk i Monika Rudnikowska z klasy 2a, Julia Kreft, Zuzanna Maj, Klaudia Dziedzic z klasy 3b, Julia Bugalska, Zuzanna Kapusta, Julia Glimasińska z klasy 3c, Angelika Bojek, Julia Kawiak, Andżelika Korcz, Natalia Machniewicz, Zuzanna Zielińska z klasy 3d.

Opiekunem grup była pani Anna Dąbrowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"