Jestem bezpieczny na ulicy – Zajęcia w oddziale „0”


„Każdy 6-latek wie, jak poruszać się bezpiecznie” – takie hasło przyświecało zajęciom, które były organizowane dla oddziału przedszkolnego w naszej szkole. Przez cały wrzesień dzieci z „zerówki” zdobywały wiadomości dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Uczyły się prawidłowo przechodzić przez jezdnię, poznawały przepisy ruchu drogowego oraz znaki, a także poznawały numery alarmowe i uczyły się jak prawidłowo zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Podsumowaniem całego cyklu zajęć był turniej wiedzy o bezpieczeństwie.

Grupa została podzielona na 3 drużyny, które rywalizowały ze sobą w wielu konkurencjach, np. dopasowanie numeru alarmowego do odpowiedniej służby, rozwiązywanie zagadek, wykonanie sygnalizatora oraz odpowiedzi na wiele trudnych pytań związanych z bezpieczeństwem. Każda z drużyn poradziła sobie wspaniale, a na zakończenie turniejowych zmagań odbyło się spotkanie z policjantem, podczas którego dzieci uczyły się jeszcze jak zachować się w sytuacji, gdy atakuje nas pies i ćwiczyły postawę obronną „żółw”. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa, a także dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi dziećmi z oddziału przedszkolnego. Zapraszamy częściej do naszej grupy!

Magdalena Banaszek, Barbara Dobrowolska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"