Wizyta w Teatrze Edukacji


„Ach, ta Pipi” to wspaniały spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Uczniowie klas Ia, Ib, Ic i IIa wraz z wychowawcami 15 maja 2018 r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach obejrzeli ciekawą historię małej Pipi, dzięki której przekonali się, co to znaczy i jak ważna jest tolerancja, prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt.

Śledząc przygody bohaterki dzieci mogły się nauczyć tolerancji dla innych. Dziewczynka wyglądała inaczej niż wszyscy, inaczej też się zachowywała, mimo to nie była gorsza od innych, przeciwnie, dzięki swojej odwadze pomogła wielu osobom. Przykład Pipi pokazuje, że różnice w wyglądzie, stroju, zachowaniu nie mogą być powodem odrzucenia drugiego człowieka, że każdy zasługuje na szacunek.

Dzięki Pipi dzieci poznały też siłę prawdziwej przyjaźni. Przekonały się, jak wspaniale można spędzić czas z rówieśnikami. Wspólne przebywanie z kolegami uczy nas współczucia dla innych, zauważania ich problemów, a kiedy sami wpadniemy w kłopoty, daje nam poczucie, że nie jesteśmy sami.

Pipi pokazała też, jak wspaniale potrafi zaopiekować się zwierzętami, a nawet je tresować.

To pełne humoru i wielu wesołych piosenek przedstawienie było dla młodych widzów wspaniałym przeżyciem.

Dzięki uprzejmości artystów zrobiliśmy zdjęcia z tego pięknego przedstawienia. Wspólne zdjęcie z aktorami było podsumowaniem wizyty w WILII ŚMIESZNOTKA, w której mieszkała nasza bohaterka.

Lidia Czyżewska, Jolanta Majcher, Renata Szewczyk, Elżbieta Śmiechowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"