Wyjazd integracyjny do Muzeum Wsi Radomskiej
na „Święto pieczonego ziemniaka”


Każdego roku w październiku uczniowie naszej szkoły biorą udział w imprezie integracyjnej promującej zwyczaje i tradycje polskie pod hasłem: „Święto pieczonego ziemniaka”.

Dnia 2 października 2017 r. klasy: 3a, 3c i 3d były na wycieczce w radomskim skansenie na zaproszenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomiu. Po uroczystym powitaniu nas przez panią dyrektor OSzW w Radomiu uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „pieczenie bułek”. Następnie zwiedzali budynki gospodarcze w skansenie i pomieszczenia mieszkalne z dawnych lat. Obserwowali zmiany w przyrodzie jesienią. Mieli okazję rozróżniać rodzaje drzew i krzewów, zjawiska przyrodnicze i roślinność w lesie. Po długim spacerze uczestniczyli w grach i konkursach zespołowych. Wszyscy otrzymali nagrody. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy pieczone kiełbaski, bigos i ziemniaki. Bardzo smakowały bułki własnoręcznie lepione z ciasta drożdżowego. Poznaliśmy osoby, które przebywają i uczą się w ośrodku. Wiemy, jak ważna jest wspólna zabawa i rozmowa z osobami mniej sprawnymi. Potrzebują oni wsparcia, akceptacji, tolerancji, a przede wszystkim ludzkiej życzliwości. Uczniowie naszej szkoły starali się okazać zrozumienie dla osób inaczej funkcjonujących w społeczeństwie. Cieszymy się, że była to doskonała okazja, aby choć przez chwilę być z tymi osobami. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą często organizowane w naszej społeczności szkolnej, a integracja osób zdrowych z niepełnosprawnymi pomoże zrozumieć potrzeby każdego z nas i przyniesie wspólną radość.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor i organizatorom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomiu za miłe i gościnne przyjęcie uczniów z naszej szkoły.

Marzena Janduła, Irmina Wrona,
Katarzyna Stolarska, Ewelina Podhajna
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"