Wiosenna wycieczka do „Stajni pod Lasem”


Wiosenne wycieczki klasa 7b rozpoczęła od poznawania uroków najbliższej okolicy.

W pewien słoneczny wtorek, a dokładnie 22 maja, udaliśmy się do „Stajni pod Lasem” mieszczącej się w Hucie. Nad naszym bezpieczeństwem czuwały panie Anna Pietrzak i Anna Rudnikowska. Po drodze odwiedziliśmy króla Władysława Jagiełłę, który niestrudzenie czuwa na skwerze w Jedlni.

W „Stajni pod Lasem” czekali na nas mili i gościnni gospodarze, którzy zechcieli podzielić się swoją pasją – miłością do koni. Najpierw uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z zasadami panującymi w ośrodku. Właściciel „Stajni…” przybliżył nam historię jeździectwa. Lekcja hipologii była fascynująca. W kolejnej części programu zapoznaliśmy się z rzędem jeździeckim, czyli sprzętem.

Po zajęciach w ośrodku wiemy, co należy zrobić, aby oporządzić i osiodłać konia. Najodważniejsi zdecydowali się na przejażdżkę na koniu. Następnie organizatorzy zajęć zaprezentowali popisowe ujeżdżanie. Był to przejazd egzaminacyjny brązowej odznaki jeździeckiej.

Uwieńczeniem pobytu na leśnej polanie było ognisko i pieczenie kiełbasek. Zadowoleni i tylko ciut zmęczeni wróciliśmy do szkoły.

Agnieszka Chęcińska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"