Noc w szkole / 6-7 kwietnia 2018 r.


Tak, tak!!! się działo w nocy z piątku na sobotę w naszej szkole. Uczniowie klas: IIIc, IIIe i IVb o godzinie 20:00 stawili się jak jeden mąż, by przeżyć niezwykłą przygodę w murach swojej szkoły. To niesamowite, naprawdę trzeba lubić szkołę, cały tydzień i jeszcze sobota. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali wychowawcy, panie: Katarzyna Stolarska, Iwona Sprzęczka i Małgorzata Chmielnicka. Impreza miała na celu:

A oto w telegraficznym skrócie przebieg naszej imprezy:

 

Powitanie i sprawy organizacyjne

Zbiórka uczestników i oficjalne powitanie. Przypomnienie regulaminu, zasad bezpieczeństwa oraz najważniejszych punktów programu. W programie przewidziano: gry, zabawy, filmy, wspólną kolację i trochę spania. Przedstawienie dzieciom głównych celów imprezy.

 

Kolacja

Następnie była wspólna kolacja. Same pyszności. Wszystkiego nie zdradzamy, to nasza słodka tajemnica.

 

Czas na zabawę

Do wyboru było niemało: gry i zabawy sportowe na sali gimnastycznej, gry stolikowe, quizy i wiele innych atrakcji. Korytarz szkolny na drugim piętrze i sala gimnastyczna tętniły życiem.

 

Seans

Po dość aktywnym i wyczerpującym wieczorze, czyli koło 23 z minutami, przyszedł czas na odrobinę spokoju, a więc projekcję filmową. Wszyscy zajęli swoje miejsca i pochłonęła ich magia kina. Atmosfera była naprawdę domowa. Czas tak szybko upłynął, że nie wiadomo kiedy zrobiło się późno.

 

Sen

Po seansie przyszła pora na wieczorną toaletę i nocny odpoczynek. Uczniowie udali się do przydzielonych sal noclegowych, które w ciągu tygodnia pełnią rolę sal lekcyjnych – co poniektórzy mieli problem z zaśnięciem, a inni, tłumacząc, że ich pora na spanie minęła, plotkowali w zaciszu klas, aż sen sam przyszedł (u niektórych dopiero około czwartej nad ranem).

 

Śniadanie

Po tak fascynującej nocy ciężko było wstać. Leniwym krokiem uczestnicy udali się na poranną toaletę, następnie porządkowali sale i wyczekiwali na śniadanie. Pyszne mini śniadanko postawiło wszystkich na nogi. Wróciła siła i energia – aż żal było się rozstawać.

By zrealizować tak dużą imprezę edukacyjną, w której wzięły udział trzy klasy szkoły podstawowej, potrzebny był wysiłek organizacyjny, finansowy i fizyczny wielu osób. Daliśmy radę! Było super! Cele zrealizowane w stu procentach, dzieci zadowolone i uśmiechnięte opuszczały mury szkoły. Było wiele pytań o następne spotkania.

Małgorzata Chmielnicka
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"