Sukces uczniów w Międzygimnazjalnym Konkursie
 z Przedsiębiorczości i Języków Obcych
„Mój wymarzony zawód”


Szósty raz uczniowie gimnazjów brali udział w Międzygimnazjalnym Konkursie z Przedsiębiorczości i Języków Obcych „Mój wymarzony zawód”, który łączy dwa istotne aspekty związane z rozszerzeniem doradztwa zawodowego w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ukierunkowaniem młodzieży w gimnazjach i szkołach podstawowych do wyboru zawodu zgodnego z ich predyspozycjami intelektualnymi, fizycznymi oraz właściwego przygotowania młodzieży do poruszania się na rynku pracy.

Do konkursu, którego organizatorem było CKZiU w Pionkach, zgłosiło się 16 dwuosobowych zespołów wraz z opiekunami z 4 szkół podstawowych (gimnazjów): PSP5/PG1 Pionki, PSP1/PG2 Pionki, Jedlnia Kościelna, Sydół/Sycyna. Zadaniem zespołów było przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku polskim i języku obcym (angielskim lub niemieckim) na temat „Mój wymarzony zawód”.

Prezentacje w języku polskim zostały ocenione pod kątem zawartości merytorycznej, atrakcyjności materiału oraz sposobu prezentacji, natomiast w przypadku języka obcego zwrócono uwagę na bogactwo językowe, poprawność językową i wymowę.

W kategorii języka niemieckiego wszystkie miejsca zajęli uczniowie PSP 5 w Pionkach:

I miejsce zdobyli: Julia Mularska z klasy 3b gimnazjum i Wiktor Wyroślak z klasy 3d gimnazjum.

II miejsce zdobyły: Julia Janas i Jagoda Pluta z klasy 3c gimnazjum.

III miejsce zdobyły: Zuzanna Maj i Julia Kreft z klasy 3b gimnazjum.

Opiekunem grup była pani Anna Dąbrowska
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"