Młodzi recytatorzy


Szkolne eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego i Warszawskiej Syrenki odbyły się 26.02.2018 r. Przystąpiło do nich 21 recytatorów z klas I-III oraz 17 recytatorów z klas IV-VII. Uczniowie pięknie wykonali swoje utwory, a jury w składzie pani Dyrektor Marzena Murawska, pani Aneta Jaroszek-Grabowska, pani Marzena Janduła i pani Maria Miśkiewicz, miało trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych.

Do kolejnego etapu jury wybrało następujące osoby:

  1. Amelię Maj z klasy IVb
  2. Weronikę Lasotę z klasy IVb
  3. Katarzynę Machniak z klasy VIIa
  4. Elizę Wosztyl z klasy VIIa
  5. Zuzannę Gregorczyk z klasy Va
  6. Amelię Bąk z klasy IIIe
  7. Marcela Tumidajewicza z klasy IIIe

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczestnikom i wyraziła duże zadowolenie, że uczniowie naszej szkoły podejmują się tego trudnego zadania, jakim jest recytacja.

7 marca 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje do 35 Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 41 Konkursu Warszawska Syrenka. Wzięło w nich udział ponad 40 recytatorów z miasta i gminy Pionki. Poziom wykonywanych utworów przez poszczególnych uczestników był bardzo wysoki. Piękna interpretacja, ogólny wyraz artystyczny i dobór repertuaru wywarł ogromne wrażenie na jury. Po burzliwych naradach komisja ogłosiła wyniki. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy za udział w konkursach, a wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Machniak, Eliza Wosztyl, Amelia Bąk, Zofia Gregorczyk (klasa gimnazjalna).

Wszystkim recytatorom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Pamiętajmy, iż ważnym elementem w edukacji naszych uczniów jest rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowa i zapoznanie z cennymi utworami literatury pięknej.

Monika Dziekan
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"