Pierwszaki w Krainie Zabawy


Dnia 29 maja 2018 r. uczniowie wszystkich klas pierwszych wybrali się na wycieczkę po ziemi kieleckiej. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Jest to największe i najstarsze muzeum zabawek w kraju. Mogliśmy w nim podziwiać wystawę – „Miasto Zabawek”, na której znajdują się najstarsze zabawki, „Świat Modeli” prezentujący różne rodzaje modelarstwa, „Zabawajki” – czyli zabawki ludowe i wiele innych. Widzieliśmy również jakimi zabawkami bawili się nasi rodzice i dziadkowie.

Podziwiając krajobraz Wyżyny Kieleckiej, dotarliśmy do Kompleksu Świętokrzyska Polana. W Oceanice oglądaliśmy wielkie akwaria z florą i fauną rzek, mórz i oceanów świata.

Z wielkim zainteresowaniem zwiedzaliśmy też zabytki architektury w skali 1:20 znajdujące się w Parku Miniatur. Było to dla nas nowe i bardzo ciekawe doświadczenie.

Po obiedzie nadszedł czas radości w Krainie Zabawy i Parku Linowym. Były dmuchańce, karuzela, łódeczki, kule wodne i Eurobungee. Nie lada wyzwaniem okazał się Park Linowy, w którym mogliśmy wykazać się swoją zręcznością, zwinnością i sprytem. W drodze powrotnej wyruszyliśmy do Zagnańska, gdzie mogliśmy podziwiać wygląd legendarnego dębu Bartka.

Szczęśliwi i pełni wrażeń, choć zmęczeni upałem, wróciliśmy bezpiecznie do domu.

Majcher Jolanta, Szewczyk Renata, Śmiechowska Elżbieta
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"