Karnawałowe szaleństwo


Ferie zimowe w PSP nr 5 rozpoczęliśmy zabawą choinkową, która zgromadziła uczestników parkietowych szaleństw. Tego dnia w „sali balowej” przy dźwiękach muzyki bawili się uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami. Przepiękna sceneria dna morskiego zachęcała do zabawy w rytmie najnowszych przebojów. Mogliśmy się poczuć jak w zaczarowanej krainie wśród ławicy ryb, króla wód – Neptuna, strzegącego podwodnego zamku i kołyszącego się na falach wspaniałego okrętu w pobliżu latarni morskiej.

Urozmaiceniem tego dnia były konkursy przygotowane przez harcerzy ze szczepu „Czarna Jedynka”, a także pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie wykazali się sprytem i zręcznością, aby wykonać poszczególne zadania. Wśród nich był taniec na gazecie, taniec z balonem, bieg w płetwach, przejście pod drążkiem. Każda konkurencja wywoływała wielkie emocje i doping uczestników zabawy. Atrakcjami balu było pomalowanie twarzy, narysowanie choinki z zamkniętymi oczami, a także stoisko z watą cukrową, przy której nieustannie była kolejka.

Chwilą wytchnienia od parkietowych szaleństw był słodki poczęstunek, na który udały się zespoły klasowe do swoich pracowni. A potem znowu kółeczka, tańce w parach i wspaniała zabawa, aż do utraty tchu. Pod koniec imprezy uczestnicy wspaniale zatańczyli taniec zwany „belgijką”.

Niestety, czas był nieubłagany i koniec balu szybko nadszedł, a my tanecznym krokiem powitaliśmy ferie zimowe.

Monika Dziekan
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"