IIIc rozpoczyna przygodę z programem „Technologie z klasą”


Nowoczesne technologie, języki programowania, zagrożenia w sieci – udział w programie zapowiada się ciekawie i mamy nadzieję, że pozwoli nam zgłębić wiadomości o tej tematyce. Nowe technologie są dla każdego i IIIc chce się o tym przekonać! W I semestrze mamy za zadanie zrealizować 4 scenariusze lekcji dotyczące nowych technologii oraz poza programem jeszcze ciekawe scenariusze z innych przedmiotów :)

28 listopada 2017 r. rozpoczęliśmy realizację pierwszego z naszych tematów: Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

Próbowaliśmy znaleźć odpowiedzi na pytania: Jak rozwój technologii wpłynął na nasze dzisiejsze życie? Czy we współczesnych fabrykach pracują jeszcze ludzie, czy już roboty?

Obecnie roboty i zautomatyzowane maszyny występują niemal w każdej sferze naszego życia. Są wykorzystywane do prac na wysokościach lub pod wodą, w miejscach trudno dostępnych dla ludzi, ale również w Kosmosie, szpitalach, nauce. Czy roboty kiedyś całkiem zastąpią ludzi w pracy?

Uczniowie pracowali w zespołach, przetestowali ręczny sposób składania samochodów, a następnie podczas symulacji pracy na linii produkcyjnej sprawdzili, w jaki sposób automatyzacja produkcji polepszyła jej wydajność. Samodzielnie wytypowali również cechy człowieka i robota i rozmawiali o sytuacjach, w których robot może zastąpić człowieka.

Podsumowując nasze pierwsze spotkanie z „Technologiami z klasą” stwierdziliśmy, że roboty nie istniałyby bez człowieka, ale… człowiek może korzystać z ich pomocy.

Uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawcą – K. Stolarską
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"