Gratulacje dla naszych recytatorów!


XVII Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego rozstrzygnięty!

W szranki tego prestiżowego konkursu recytatorskiego, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, stanęło 61 uczestników, w tym spora grupa reprezentowała naszą szkołę.

Jury w składzie: Pani Zofia Miecznikowska, Pani Zofia Rinas i Pani Dorota Jończyk oceniało recytatorów w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza grupa to dzieci z oddziałów 0 oraz klas I-V, drugą stanowiły klasy VI-VII szkół podstawowych, uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Uczestnicy zaprezentowali po 2 wybrane teksty – poezja lub proza. Mile widziany w tym zestawie był utwór patrona konkursu – Jana Kochanowskiego. Poziom recytacji przygotowanych utworów przez poszczególnych uczestników był bardzo wysoki. Piękne wykonanie wierszy polskich klasyków i ogólny wyraz artystyczny wywarły wrażenie na jury.

Podczas przesłuchań wytworzyła się niezwykła atmosfera, a długie oczekiwanie na werdykt jury podkręcało apetyty uczestników na sukces. Mogą się z niego cieszyć zdobywcy nagród i wyróżnień. Jesteśmy dumni, bo znaleźli się wśród nich uczniowie naszej szkoły. Oto oni:

 

Nagrody:

Amelia Maj klasa 4b – opiekun Monika Dziekan

Anastazja Stępień klasa 7c – opiekun Barbara Wójcik

Julia Janas klasa 3c gimnazjum – opiekun Małgorzata Jaroszek

Zuzanna Rdzanek klasa 3c gimnazjum – opiekun Małgorzata Jaroszek

 

Wyróżnienia:

Łucja Grudzień oddział „0” – opiekun Barbara Dobrowolska

Amelia Gola klasa 2b – opiekun Elżbieta Wojdyło, Lidia Jaroszek

Lena Kwiatkowska klasa 3c – opiekun Katarzyna Stolarska

Weronika Lasota klasa 4b – opiekun Monika Dziekan

Klara Golisz klasa 6b – opiekun Monika Dziekan

Anna Sterczewska klasa 2b gimnazjum – opiekun Ewa Maciejewska

 

Wszystkim recytatorom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu gratulujemy. Pamiętajmy, jak ważnym elementem w edukacji uczniów jest rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowa i zapoznanie z cennymi utworami literatury pięknej.

Monika Dziekan, Małgorzata Jaroszek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2017/2018"