Zabawa choinkowa klas IV-VI


Karnawał to czas radości i parkietowych szaleństw, które nie ominęły także uczniów „Piątki”. Długo oczekiwana zabawa choinkowa rozpoczęła się w piękny, zimowy dzień. Za oknami iskrzący śnieg, mróz, a my zaczęliśmy wspaniałą imprezę w sali „balowej”. W bajkowej scenerii przy dźwiękach muzyki uczniowie bawili się w rytmie najnowszych przebojów. Niektórzy nauczyciele nie pozostali obojętni na muzyczne szlagiery i przyłączyli się do korowodu pląsających uczniów.

Urozmaiceniem tego dnia były konkursy przygotowane przez harcerzy ze szczepu „Czarna Jedynka” przy współpracy Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wykazali się umiejętnościami w rożnych dziedzinach i otrzymali wspaniałe nagrody. Motywem przewodnim tych zabaw były „Gwiezdne wojny”. Aby uzyskać tytuł rycerza Jedi, należało zaliczyć tor przeszkód, walczyć w turnieju mieczy świetlnych, przejść sprawdzian siły i szybkości. Po wykonaniu tych zadań uczestnicy zmagań byli pasowani na rycerzy. Oprócz tego uczniowie, wykazując się sprytem i przebiegłością, poszukiwali ukrytych meteorytów, uciekali przed promieniami śmierci, kodowali wiadomości od kosmicznych sąsiadów. W tym samym czasie ci, co nie walczyli, mogli zjeść watę cukrową, pomalować twarz, zatańczyć na macie tanecznej, zrobić zdjęcie przy ściance fotograficznej. Chętnych nie brakowało!

W trakcie zabawy zespoły klasowe udały się na słodki poczęstunek. To była chwila wytchnienia od parkietowych szaleństw. Na koniec uczniowie pięknie zatańczyli taniec zwany „belgijką”, którego uczyli się w trakcie balu. Jednak czas nieubłaganie upływał i zabawa dobiegła końca. Uśmiechnięte buzie i wypieki na twarzach naszych uczniów świadczyły o tym, że wszyscy miło spędzili ten czas i w wyśmienitym nastroju wrócili do swych domów.

Monika Dziekan
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"