Mikołajkowa wycieczka klasy Va do Warszawy


W tym roku nasz mikołajkowy wyjazd postanowiliśmy spędzić w stolicy, gdzie nigdy nie zabraknie atrakcji. Ranek rozpoczęliśmy od tajemniczych pokoi w Escape Room gdzie mieliśmy 60 minut na rozwiązanie wcale niełatwych zagadek, aby wydostać się z „Bezludnej wyspy”, „Dna oceanu” i pokoju „Mistrza Zen”. Zza drzwi słychać tylko było przeraźliwe krzyki i piski.

Po ekscytujących przygodach, o których długo rozmawialiśmy w drodze do Muzeum Narodowego, mieliśmy chwilkę czasu na ochłonięcie i udanie się na lekcję muzealną o największych atrakcjach muzealnych. Trasę zaczęliśmy od czasów Starożytnych, a zakończyliśmy na Współczesnych.

Uczniowie mogą teraz śmiało się pochwalić wiedzą o tym, co to jest Tryptyk czy awangarda, kim była święta Anna, jak wyglądał Zamek królewski w XV wieku, jakie ważne osoby namalował Jan Matejko na swoim największym dziele „Bitwa pod Grunwaldem”. Uczniowie z wielka uwagą i zainteresowaniem słuchali opowieści, a przy tym zadawali mnóstwo pytań. Bogaci w większa wiedzę historyczną i artystyczną udaliśmy się na obiad i do Pionek.

 Mam nadzieje że w niedługim czasie ponownie udamy się do tego fascynującego muzeum.

Aneta Golisz
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"