Wycieczka do Nadleśnictwa


23 listopada 2016 r. uczniowie klasy IIIa i IIIc wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa. Pierwszym i najważniejszym punktem wyjścia były zajęcia dydaktyczne przeprowadzone w inny niż zazwyczaj sposób. Pani Lidia Zaczyńska powitała nas przed wejściem i zaprosiła do sali konferencyjnej Nadleśnictwa, gdzie ciekawie i zagadkowo opowiadała o ptakach i zwierzętach zamieszkujących naszą puszczę. Przypomniała dzieciom budowę warstwową lasu oraz nazwy drzew, krzewów i roślin zarówno podszytu jak i runa leśnego. Potem na ścieżce dydaktycznej zapoznała dzieci z pracą leśników oraz urządzeniami z jakich korzystają bądź korzystali podczas swojej ciężkiej pracy w lesie. Następnie mogliśmy zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć paśnika, stołówki, ptasich domków i różnych kryjówek dla ptaków i zwierząt na mroźne zimowe dni. Mimo iż jest już późna jesień było nam dane zobaczyć rosnące jeszcze w runie leśnym opieńki i kanie.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem i bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, a na koniec w formie konkursu odpowiadali na różne pytania zdobywając punkty i drobne nagrody w postaci kartek ze zwierzętami i zakładek do książek. Kiedy już podziękowaliśmy pani Zaczyńskiej za ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas chętnie grzaliśmy się przy ognisku i piekliśmy kiełbaski. Po ciepłej przekąsce przyszedł czas na  wesołą zabawę i wspólną integrację.

Pogoda dopisała, słoneczko pięknie świeciło, a zajęcia choć inne niż zwykle były bardzo ciekawe. Taka forma nauki zawsze dłużej pozostaje w pamięci i chciałoby się szybko do niej powrócić.

Elżbieta Śmiechowska i Małgorzata Chmielnicka
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"