Tradycje Wielkanocne z Ib


Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach już 12 raz były organizatorami „Tradycji Wielkanocnych”, które odbyły się 6 kwietnia 2017 roku w PSP nr 5 w Pionkach. Jak co roku odbyły się konkursy w kategoriach: ciasto, pisanka, koszyczek wielkanocny, palma i inscenizacja tradycji związanych z Wielkanocą.

Dla klasy Ib był to debiut. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w takiej imprezie. Przystąpiliśmy do konkursu w każdej kategorii. Jednak najwięcej emocji budziła inscenizacja. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały inscenizację do piosenki „Święta tuż, tuż”. Poświęciliśmy też wiele czasu i wysiłku na przygotowanie strojów kaczuszki, zajączka, kurczaczka i baranka.

Przed występem wszystkim nam towarzyszyła ogromna trema. Klasa miała pierwszy raz wystąpić na scenie. Dzieci stanęły na wysokości zadania i wspaniale się zaprezentowały, za co otrzymały gromkie brawa i … I miejsce w konkursie na inscenizację. Bardzo nas cieszy, że praca i zaangażowanie uczniów zostały zauważone i docenione przez jury. Już czekamy na kolejne spotkanie z „Tradycjami Wielkanocnymi” za rok.

Elżbieta Wojdyło, Lidia Jaroszek
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"