Sukces z języka angielskiego w PSP nr 5 w Pionkach!


Znajomość języków obcych jest ważną umiejętnością kluczową, bo niezbędną w komunikacji we współczesnym świecie. Wiedzą o tym uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 w Pionkach im. Jana Pawła II, którzy z ogromnym zaangażowaniem uczą się tego języka, zarówno podczas zajęć lekcyjnych jak też pozalekcyjnych, a nabytą wiedzę i umiejętności prezentują podczas konkursów językowych. Uczniowie wzięli udział w Regionalnym Konkursie Języka Angielskiego „TEDDY” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 3 w Radomiu i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Konkurs, składa się z trzech etapów. Pierwszy etap szkolny konkursu, w którym wzięło udział 46 dzieci z klas II i III odbył się 22. 03.2017 roku i wyłonił 5 uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu w Radomiu. Byli to:

  1. Lena Ceglarz z klasy IIc,
  2. Szymon Skiba z klasy IIIc,
  3. Kornelia Basaj z klasy IIIc,
  4. Hubert Żaczek z klasy IIIc,
  5. Antoni Sztobryn z klasy IIIe.

W II etapie konkursu, który odbył się 06.03.2017 roku w PSP nr 3 w Radomiu, wzięło udział 185 uczniów z regionu radomskiego i miasta Radom. Była to rekordowa liczba uczestników ze wszystkich edycji. Do finału konkursu zakwalifikowało się 46 uczniów, w tym, aż trzech uczniów z PSP nr 5:

  1. Lena Ceglarz z klasy IIc,
  2. Szymon Skiba z klasy IIIc,
  3. Kornelia Basaj z klasy IIIc.

Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbył się finał XIV Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej „TEDDY”. Dzień ten był pełen emocji dla „małych lingwistów”, gdyż musieli zmierzyć się z testem pisemnym, jak również prezentowali swoje umiejętności komunikacyjne udzielając ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania przed komisją konkursową. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na wyniki. Werdykt jury wskazał, że wśród najlepszych w regionie znaleźli się:

Lena Ceglarz z klasy IIc - II miejsce
Szymon Skiba z klasy IIIc - III miejsce

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

nauczycielki języków obcych
Agata Dróżdż, Aneta Golisz
[Powrót na stronę główną]
Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2016/2017"